Ako sa vyhnúť mŕtvej vrane, zn. overené v praxi

Autor: Judita Vargová | 27.5.2014 o 10:10 | Karma článku: 2,59 | Prečítané:  855x

V tomto príbehu vystupujú 1) chalan, budeme ho volať Rymo 2) finančný dom, rozumej banka, poisťovňa, sporiteľňa, atď., budeme ho značiť Dom, Dom1, Dom2 3) organizácia, budeme ju nazývať Organizácia. Rymo bol podnikavý, ale zadĺžil sa a skrachoval. Presťahoval sa do iného mesta, kam ho chodia navštevovať príslušníci Organizácie, od ktorej si na prvotné podnikanie požičal. Aj z toho, čo nakradne, Rymo ledva vyžije.  

Dom je pyramída: tí, ktorí sú dolu, chcú byť čo najskôr hore, takže v Dome môže pracovať aj čerstvý absolvent, ktorý nevie nič o hospodárení, aj drevár, ktorý nikdy nič nepredal (viď inzeráty). Domu je jedno, kde končia provízie postupované jeho ľuďom, hlavné je, že papierovo všetko sedí.

Rymo má silnú motiváciu verbovať do Domu2, kde práve pôsobí, čo najviac nováčikov, robil to už pri Dome1. Princíp Rymovho plánu je prostý: Rymo sa tvári, že tí, ktorí ho nikdy nevideli ani na obrázku, ale poznajú jeho nováčikov, sú jeho klienti. Nováčikom, ktorí ešte nemajú národnou bankou pridelené identifikačné údaje, Rymo odovzdá mizerné percento im náležiacej provízie. Rymo provízie nevracia, exekúcie na majetok, ktorý nemá, mu pribúdajú, často sa sťahuje, ale príslušníci Organizácie ho všade nájdu.

Pripomínam, že provízia je v podstate to, čo zaplatí klient finančnému domu navyše,

teda Dom nedbalosťou(?) spôsobuje, že peniaze klientov Domu tečú prostredníctvom pod ich značkou pôsobiaceho Ryma priamo do Organizácie. Ktovie, koľko Rymovi podobných takto rieši svoju situáciu tiež. Som zvedavá, či Dom svojich Rymom podvedených nováčikov odškodní. Zdroj, ktorý dospel k záveru, že Dom zo seba robí holubník sám, nezverejňujem. Ide o pobočky zahraničných firiem pôvodom z Rakúska a Nemecka.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?