Zle horšie a najhoršie..

Autor: Judita Vargová | 21.7.2011 o 19:17 | (upravené 21.7.2011 o 19:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  147x

  môžete očakávať, ak spoznávate príznaky v osobe z vášho okolia. Nikto nemá na čele poznačené, či je ohavný- ale kde je zrak krátky, tam dosiahne rozum.  

 

Čierna vdova sa od narcistu líši v zásade tým, že svoju osobnosť (svetonázor) sa snaží utajiť a má sklon k požičiavaniu si totožností

(narcista sa snaží svoju osobnosť „predať")

a odhalená hrá ďalej  aj s hrozbou väzby, lebo udalosť využije na dojatie obecenstva vyloženú ako krivdu (narcista uprednostní smrť v boji). Možno taká žena nie je najvydarenejší náprotivok takému mužovi, ale čo už.

 

No skrátka obávaný narcista je popri čiernej vdove anjel. Nepodceňujte dosah čiernych vdov: pracujú rovnako, rôznia sa tým, kam sú schopné zájsť. Ak vaša známa zanechala doteraz 0 mŕtvol, to neznamená, že nebudete prvá. Prečo som sa rozhodla venovať tejto položke?

Aby ste si uvedomili prítomnosť ohrozenia: tri Slovenky, ktoré sa nestretajú, sa mi zazdalo príliš, ešte keď jedna z nich bola v správach televízie vykreslená ako svätica. Ak chcete byť naivní, myslite si aspoň niečo menej zhubné než že zlo je mimo vás, že sa vás netýka a vyhýba sa vám.

 

Ako k tomu ochoreniu došla?

V detstve dusila žiaľ z odmietania okolia a zdedila len tie najohavnejšie danosti rodičov.

 

Dá sa to liečiť?

Pokiaľ viem, i keby áno, je to dobrovoľné: zákon chráni chorého človeka na úkor zdravých tak, že chorý slobodne a dosýta môže robiť zo života peklo svojmu okoliu a doviesť ho k šialenstvu, čiže výsledne bude chorých viac než zdravých. Pobyt v ústave sa nariadi až keď je mŕtvych zúčastnených viac než živých.

 

Ako môže fungovať?

Jedine v spoločnosti (spoločenská). Sama sa bojí. Potrebuje rečniť, len silami obetí dosiahne každý rozmar, smeruje dianie k svojim cieľom, neuspokojí sa s vymedzeným priestorom.

 

Čo ju zastaví?

Najistejšie a trvalé je vyrezať jej jazyk, keďže každé slovo, ktoré vypustí, je ob, a oddeliť od spoločnosti múrmi. Na to nemám chuť, to považujem za vhodné. Pokiaľ sa mám podeliť o svoje chute, tak rozbiť jej hlavu o stenu ako hnilý melón. Kiežby sa vedela báť hnevu spravodlivých zatlačených v kúte!

 

Ako vníma seba?

Ľutuje sa ako stelesnenie dobra unavené zo zápasu so zlom. Ak kreslí strom

(sebareflexia, vtláčanie ľudských vlastností veciam, idoly kmeňa, psychotest), môže sa na prvý pohľad javiť rozvinutý, ale pravejším menom je pokrivený, prehnane bohatý,.. Myslí si, že má právo vziať si čo chce: peniaze, jedlá, oblečenie,.. nelúpi okate, ale tak, aby padlo podozrenie na iného

(zabije dve muchy naraz, keď seba obohatí a iného odstráni z cesty)

alebo mnohých možných páchateľov.

 

Ako vníma vás?

Hnevá sa na vás, lebo ste zlý- ale môžete poslúžiť ako prostriedok, kým dosiahne cieľ, potom sa na vás prestane usmievať, začnete prekážať a zbaví sa vás.

zoznam príznakov: jeden príznak nič nedokazuje!

káže ako v kostole, ale nič ako zásadovosť, trvanie na jednom, nevykazuje.

opakovaním fráz zakrýva, že nemá hanbu a pocit viny, ustálené spojenia je nútená prevziať, nemá prostriedky vytvoriť vlastné.

podlými trikmi necháva kolegov pracovať aj za ňu

(ty si priestor viac využíval, ty upratuj, tak je to spravodlivé), aby ušetrené sily predvádzala tretím osobám, ponosujúc sa na lenivosť kolegov spraviť niečo navyše, a rada prijíma pochvaly, keď vtlačila mienku, že čo nevidia neexistuje: kolegovia nepracujú, keď ich nevidno.

lenivosť: ani sa nehne, ak z toho nemá osoh.

hrá sa so slovíčkami: povedala som, že to spravím, ale nepovedala som, že to bude dnes (v rozumnom časovom rozpätí); povedala som, že kým budeš prekážať, to nespravím, ale nepovedala som, že keď nebudeš prekážať, áno. keď nabáda premýšľaj, nemieni k premýšľaniu, ale aby dostala zapravdu.

z banálnej chyby kolegu robí veľkú drámu, akoby bol vrah, a svoj prešľap z bezuzdnej opovážlivosti podáva ako dobrý skutok.

nemá cit pre poriadok, ale počíta s tým, že obete majú. vyhovára sa, že chytrí sa vyznajú aj v zmätku.

rada obdarúva, ale nedáva zo svojho.

je rozšafná, veď na svete je dosť statkov, stačí si ich vziať.

výhovorku má vždy pripravenú, takže neimprovizuje, teda zjavne si neustále pripomína, že ona je obeť a ostatní sú svine.

otáča vinu na obviňujúceho alebo tretiu osobu, s obľubou robí predstavenie o protiklade dobra a zla už pre jedného diváka, aj preventívne odvádza pozornosť k iným, aby si náhodne niekto nevzal ju na rozbor- nerada počúva o svojej ničote.

ak je dosť bystrá, systematicky podrýva sebavedomie budúcej obete, aby ju mohla ošklbať a tváriť sa pritom ako Matka Tereza (ja ti pomáham, lebo si blbý).

potomka naväzuje na seba, potrebuje mať spojenca.

 

poznámka: názov je zvolený podľa filmu, ktorý sa venuje tejto téme, do pavúkov sa nevyznám. rozoberám kecavých a na psychológiu sa nespolieham. vďaka za prečítanie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?