Podvod ako z učebnice

Autor: Judita Vargová | 4.5.2014 o 8:30 | (upravené 4.5.2014 o 8:46) Karma článku: 8,84 | Prečítané:  1970x

(na základe skutočného príbehu, mená nevyjadrujú identitu) V spoločnosti PQO pracuje Otília Osýpková. Otília má mesačný plán na výkon x jednotiek, je živnostníčka, teda má určité výdavky. Aby splnila plán a uživila sa, musí do spoločnosti PQO prilákať ďalších y ľudí ako klientov alebo nováčikov.

Otília stretne mladého Jožka Mrkvičku, s ktorým sa spoznala už dávnejšie. Kým mladý Jožko sa sťažuje, Otília sa chváli, akoby sa jej dobre vodilo, hoci ani nejedáva, len aby mala na benzín. Mladý Jožko podľahne ženským zbraniam Otílie a stane sa nováčikom v spoločnosti PQO. Otília pošle mladého Jožka Mrkvičku za Jožkom Mrkvičkom starším, otcom mladého Jožka, aby mal on prvý osoh z nového podnikania mladého. Nakoľko je mladý Jožko nováčik, spracúvania Jožka staršieho sa ujme Otília s jej ženskými zbraňami. Aby však mladý Jožko nepovedal, že ho Otília využíva, Otília uvedie mladého Jožka ako agenta Jožka Mrkvičku staršieho, mladý Jožko túto lož potvrdí svojím podpisom. Jožko Mrkvička starší považuje účasť mladého pri jednaní za súhlasnú s postupom Otílie z PQO, preto nemá pochybnosti a bez váhania uzná, že to, čo mu Otília vykresľuje, sa mu páči a rád by si to zadovážil. Potom Otílii podpíše prázdny papier. Otília si ale papier doplní podľa svojho mesačného plánu, nie podľa toho, čo vykreslila Jožkovi Mrkvičkovi staršiemu. Otília pošle tento papier do spoločnosti Vendel, ktorá adresuje Jožkovi Mrkvičkovi staršiemu odpoveď, v ktorej akceptuje obsah toho papiera. Otília odpoveď zadrží, aby Jožko Mrkvička starší nezistil, že bol podvedený, z porovnania dohodnutého s odklepnutým u Vendela. Otília si je istá, že Vendel, jej spoľahlivý kamoš, sa prikloní nie na stranu poškodeného Jožka Mrkvičku staršieho, ale na jej stranu. Nakoniec Jožko Mrkvička starší obdrží odpoveď, ktorú mu obratom adresoval Vendel. Otília vie, že mladý Jožko Mrkvička s tým už nič nezmôže, lebo kým Otília postúpila Vendelovu odpoveď rodine Mrkvičkových, vypršala lehota, počas ktorej možno od dohody s Vendelom odstúpiť. Mladý Jožko Mrkvička sa veľmi na Otíliu rozhnevá a zo spoločnosti PQO odíde, nájde si inú prácu. Ak sa Jožko Mrkvička starší rozhodne sťažovať Vendelovi, Vendel si vypýta stanovisko PQO, ktoré konštatuje, že agentom Jožka Mrkvičku staršieho je jeho vlastný syn, mladý Jožko Mrkvička, ktorého spolupráca s PQO bola problémová. Celý zisk z vybavenia zmanipulovanej objednávky zdedí po odídenom mladom Jožkovi Mrkvičkovi Otília Osýpková, rodine Mrkvičkových ostanú len oči pre plač. Poučili ste sa? Akých chýb sa dopustili v rodine Mrkvičkových?

Aké záväzky má môj agent? Koľko spoločného má môj agent s poskytovateľom toho, čo mi ponúka?

Do akej miery sa môj agent drží morálnych zásad? Má môj agent hodnotnú a dlhodobú prax?

Je môj agent ochotný zverejniť svoje presvedčivé prostriedky?

Aké majú iní skúsenosti s agentovou spoločnosťou? Ponúkol mi môj agent Protokol o sprostredkovaní?

Zrušil môj agent moje krytie tak, aby novozaložené krytie začalo v deň po dni ukončenia pôvodného krytia, čiže som nepretržite krytý?

KOMUKOĽVEK  S  PRIEMERNOU  INTELIGENCIOU  STAČIA  DVA  VAŠE  OSOBNÉ  ÚDAJE, ABY  SA  DOSTAL  K  OSTATNÝM, SPRAVIDLA  MENO  A  ADRESA - HÁDAJTE, ČO  MÔŽE  UROBIŤ  TEN, KOMU  ICH  DÁTE  VŠETKY..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?