Nielen šikana, ale aj sabotáž

Autor: Judita Vargová | 17.6.2014 o 7:13 | (upravené 23.6.2014 o 6:47) Karma článku: 4,53 | Prečítané:  1644x

Pokúšala som sa vec riešiť úradnou cestou s úplným vylúčením verejnosti, ale v tomto smere som v koncoch, takže mi neostáva iné, než šíriť osvetu, aby už nikto zbytočne netrpel. Som si istá, že na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny na Štefánikovej 88 v Nitre pôsobí psychologička, ktorú možno stretnúť tak, ako som ju stretla ja: počas prípravného kurzu pre výkon náhradnej starostlivosti formou profesionálneho rodičovstva – vyplníte prihlášku a dostavíte sa na výzvu – nie je však vylúčené, že na ňu natrafíte pri inej príležitosti – ktorá loví ľudské trofeje tak, že vypozoruje, kto zo skupiny (školenie prebieha v skupine) má najsilnejšie zábrany, a zneužije to proti nemu, jednoducho nedokáže odolať. Popísala som, ako tento proces prebehol u mňa

(viď: open letter/otvorený list ministrovi...), takže je veľmi málo pravdepodobné, že zvolí rovnakú cestu u ďalších, inak by ju mohli zodpovední nadriadení pre dôvodné podozrenie odstaviť na vedľajšiu koľaj a neskôr prepustiť zo zamestnania bez možnosti ešte niekedy v budúcnosti pracovať pre štát.

Úhrnom: rámec obmedzení pre skupinovú prácu (všetky obmedzenia podľa princípu hladkého priebehu) spolu s možnosťou výberu, či znesiem najprv buzeratívne otáčanie každého môjho slova proti mne prakticky 5 hodín vkuse (nestopovala som to, ale tak mi to vychádza), ktoré strieda následné vyškieranie sa mojej bezmocnosti, alebo pomlčím, čo sa negatívne odrazí v písomnom hodnotení, vytvára takpovediac hermeticky uzavretú (DOKONALÚ) PASCU, z ktorej som mohla vyjsť buď so cťou, alebo bez nej. Nielenže som ju po každom kroku podniknutom pre jej odvolanie z funkcie (trikrát) stretala zas a zas, ale na vysvedčení, ktoré mi bolo vystavené a čiiirou náhodou je ona pod ním podpísaná, som našla ohováranie a bludy, ktoré ma majú znevýhodňovať oproti ostatným uchádzačom – žiadam opravu nepravdivých údajov.

Jediné vysvetlenie stavu, že spomenutá psychologička ešte pôsobí v štátnej správe, je z môjho pohľadu toto: je manipulátorka, svojimi slovami vedie ruky iných, sama za seba nemusí nič. Nebojím sa jej nalešteného zovňajšku, skôr jej prehnitého vnútra. Tá psychologička sprostá nie je, inak by sa z toho nevyvliekla, nie je ani tak múdra alebo bystrá, ako mazaná (nie všetkými masťami, len jednou a nahrubo); najčastejšie používa slovo „reálny“, a to aj bez ladu a skladu. Ak pôjde cestou pritvrdzovania, čo práve predznamenáva aj moje vysvedčenie, treba rátať s tým, že má nielen schopnosti zlikvidovať tento štát, ale aj prostriedky, stačí jej už iba chcieť, veď manipulátorke pokojne minister spolu s premiérom a prezidentom budú zobať z ruky. Hrozná predstava. Ak vás to uteší, psychopata zastrelia bez výstrahy, keď vezme do ruky ostrý predmet – samozrejme takíto jedinci umierajú s čistým svedomím, že sa stali obeťami, ktoré sa len bránili, veď manipulátor, ktorý nedokáže zmanipulovať sám seba, je chudák.

Po tejto skúsenosti som si predsavzala, že sa nestanem zamestnancom takého detského domova (ktorého riaditeľ má čítať ono vysvedčenie), ktorý mi nezaručí ochranu pred zneužitím inštitútu profesionálneho rodičovstva, lebo keď môže byť psychopat zamestnaný na úrade práce, tak môže byť kdekoľvek, aj sám veľký Kiska priznal, že každá forma pomoci sa dá zneužiť. Ak mám vykonávať profesionálne rodičovstvo, je potrebné najskôr vyčistiť priestor medzi štátnymi zamestnancami. Keby som bola inteligentný psychopatický maloletý, ktorému rodičia odmietajú poslušnosť

(hlúpe psychopatické decko sa prejaví už v štyroch-piatich rokoch ubitím súrodenca/rovesníka na smrť napríklad lopatkou do piesku a nechá ho ležať na mieste činu),

zavraždila by som ich, aby to vyzeralo ako nehoda (nemala by som zábrany a nebolo by mi ich ľúto), a uhrala by som to tak, aby som sa dostala do detského domova, kde by sa moja diagnóza stratila medzi problémovými, a umiestnili by ma k iným ľuďom, ktorí by ma ľutovali, kým by som zdarne zastierala svoj plán, a potom by som ich dostala tam, kde ich chcem mať, zastrašovaním a vydieraním.

Ak by som pomoc pre takého psychopata, ktorý by mi bol zverený, hľadala u štátneho zamestnanca, ktorý je taký istý psychopat, skončila by som zrejme na úteku alebo zapichnutá v base.

 

   >>>  Rady, ako docieliť, aby vám zmienený kurz nepriniesol viac škody než osohu.

Budúcim účastníkom menovaného kurzu vrele odporúčam:

1) spýtajte sa, či tam ešte pôsobí zvrhlá psychologička – ak nemáte zábrany, nie ste vhodný typ na profesionálneho rodiča, ak máte zábrany, môžete sa stať trofejou;

2) oprášte si zoznam homoným, vybavte sa diktafónom a naučte sa naspamäť vetu „počkať, či správne rozumiem, Vy mi podsúvate odpoveď?“ – myslím si, že ak máte svedomie, neprídete ani na úvodné stretnutie skupinového kurzu (neviem posúdiť, či prechod na školenie každého jednotlivého záujemcu zvlášť zamedzí loveniu), lebo keby ste zo všetkých účastníkov práve vy mali najsilnejšie zábrany, vaším odchodom by ste hodili cez palubu niekoho ďalšieho, kto nasleduje po vás a je slabší – ja, ktorá mám nervy zo železa a vzhľadom na to, že ešte nikto nemal silnejšie zábrany než ja, je táto psychologička už trinásty agresor v poradí časohľadne (k ratingu sa bližšie vyjadrovať nebudem), som v stave, že ju nepočúvam, zablokovala som sa voči nej, lebo už za to, čo stihla, by som ju najradšej roztrhala na kusy, a pomýšľam na to, že keby som jej uverila, že som mimo reality, a zabila ju, ušetrila by som si tieto opletačky, pôvodný text tohto článku bol nepublikovateľný – priemerný človek buď ujde alebo sa zblázni. Hlavne nehrajte formu, že ste ostrieľaní, ja som nebola takto otrasená, ani keď som (šalamúnsky) zistila, že Viktória mi dala úlomok skla pod vankúš.

3) keď vám už bolo upreté právo na dôstojnosť, tak môžete využiť aspoň právo vykrikovať do sveta, že po vašej dôstojnosti niekto šliape.

 

Je celkom dobre možné, že keby zvrhlú psychologičku vyhodili hneď po incidente, o ktorom som informovala priamo ministerstvo elektronickou poštou, zadosťučinenie by mi zlepšilo náladu natoľko, že by som bola ochotná kurz dokonca odporúčať.

Prečo som sa nezdôverila inému členovi lektorského tímu, keď som nechcela zaťažovať kolegyne z kurzu? Nebolo mi jasné, kto za koho kope – ako sa spieva v jednej populárnej piesni.

 

Nakoľko je vlastne svedectvo hodnoverné?

Jeden by sa nazdal, že pričasto sledujem televíziu-

Mám modrú krv, ergo taký luxus ako robiť chyby si nemôžem dovoliť.

 

Zodpovedný nadriadený môže byť rád, že žije na Slovensku, lebo keby v štáte rozvinutejšej demokracie dopustil to, čo tu, zamestnal by sa nanajvýš  v priemyselnom sektore. Ide o ZLÝ SIGNÁL, že kým sa ľudia nezačnú vzájomne zabíjať, nič sa nevyrieši. V USA riaditeľ nepustí do triedy učiteľa obvineného žiakom školy zo sexuálneho obťažovania, kým sa vec nevyšetrí, aby sa vyhol škandálu, lebo ak má dospelý ruky a nohy a rozpráva, vždy môže byť agresorom, prezumpcia neviny ide bokom. Toľko pre porovnanie, spravodlivosť nie je lacná.

Aby som sa mýlila, celý svet by musel byť halucinácia; zla okolo nás je toľko, že vymýšľať si ďalšie nemá význam. Začínala som s teóriou, že subjekt má samovražedné sklony; nepáčilo sa mi, že do mňa rýpe, ale tak sa dá konať z rôznych dôvodov, nechcela som robiť unáhlené závery – jediné, čo ma dohnalo k činu, boli vety, ktoré som citovala ministerstvu, ten istý list, ktorým som oznamovala, aký slovník používa, som uzavrela predsavzatím, že kurz dokončím, takže keď už som vedela iste, že do mňa zapára zámerne, bolo neskoro prehodnocovať, či poslúchnem radu: ujdi; alebo radu ostaň; ostať bola hotová vec. Vtipné je, že som sa tou dilemou, ktorou čakala, že sa bude trápiť ten s najsilnejšími zábranami od začiatku do konca, som sa netrápila ani sekundu, trápila som sa celkom inými dilemami. Obdivujem tých, ktorí majú názor aj na veci, ktorým za mak nerozumejú, ale čo si budeme vyčítať:aj pochybovači, aj ja robíme len to, čo považujeme za správne... Napísať zlý článok je niekedy spôsob, ako prežiť, lebo toto je škandál, ktorý kým kompetentní považujú za taľafatky nestojace za pozornosť ani námahu ich umlčiavať, som v suchu. Skladajú psychológovia nejaký sľub? Mali by. Nie? Rátala som s možnosťou, že kým absolvujem kurz, stane sa, že mi bude nanič, lebo zákony sa v našej krajine rýchle menia, to by mi nevadilo. Prežila by som aj zistenie, že sa na to nehodím. Lektorský tím pozostával z piatich osôb, nešetrím len jednu z nich, tú, ktorá nešetrila mňa, robila si zo mňa dobrý deň a vyzerá to tak, že si ňou ešte zopár dní pokazím – kým to nado mnou visí, nemôžem spávať; vychovala ma škola, takže pokoj nájdem, keď získam dôkaz, rozuzlenie.  Vyjsť z pazúrov takej potvory zachovajúc si zdravý úsudok je skôr rarita než samozrejmosť. NAOZAJ SI TO O NEJ MYSLÍM? Obvykle kým neuvidím, neuverím. Niektoré veci nie sú zraku prístupné, keďže sa toto očami vidieť nedá, nuž jedine si to môžem myslieť. Často sa pristihnem, že celý problém vynášam v podobe prepojených prvkov do roviny transcendentna, kde nie sú emócie a z nich plynúce spomienky (ak je pravda, že na to, aby si homo sapiens sapiens pamätal, musí niečo cítiť, a je pravda, že psychopat nič necíti, pokiaľ niekomu nerobí zle, a je pravda, že ona mňa netýrala, tak ak by som ja bola psychopat a týrala ju, vysvetľovalo by to, prečo si pamätám detaily, len neviem, ako ona vysvetlí tú svoju náhlu „amnéziu“, babizňa, lebo ona si detaily vymýšľa, keď nemá dosť ťahákov, z ktorých by sa nabiflila), že sa mi to snáď len zdá, ale fakty sú neúprosné, aj keby som stokrát nechcela pripustiť, neschovám sa pred nimi. V televízii by ste toto mali  s k r  e  s l  e  n  é  úplne inak--- Ktokoľvek ma na základe tohto článku posiela hľadať odbornú pomoc, asi nešiel s dobou, na psychiatrii nebol, čo je jeho škoda, keďže s psychickým zdravím je to podobné ako so zdravou hmotnosťou: ten, kto mal niečo navyše a vyliečil sa, má nižšiu pravdepodobnosť, že nekontrolovateľne exploduje, vie už totiž, na čo si má dávať pozor. Na psychiatriu patria tí, ktorí nevedia povedať Nie a Dosť, dobre ich to naučia, odvyknú si brať ťarchu sveta na svoje plecia... Viac by som sa obávala o pohodu tých, ktorý nemajú skúsenosť, veď aj Napoleon prehral príliš neskoro nato, aby sa poučil

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?