Kto má modrú krv

Autor: Judita Vargová | 22.12.2014 o 16:40 | Karma článku: 3,38 | Prečítané:  326x

Ak ste si mysleli, že ušľachtilosť je dedičná, musím vás sklamať: najväčšou hanbou mudrca je hlúpy potomok, zákonite hlúpy. Súhrnne popíšem užitočné vlastnosti, ktorými sa bieli a škrobení vyznačujú a vynikajú nad robotníkmi a remeselníkmi.

1) nositeľky pevného ducha sa v líčení neinšpirujú vzormi domu Podnikateľka z Krížnej – takto sú príťažlivé pre príslušníkov vlastného druhu.

2) nositelia sú pri chôdzi v strehu, akoby mali dostať náhly úder pod pás alebo im malo niečo spadnúť na hlavu – pohotovo zasahujú v prípade všeobecného ohrozenia.

3) pri vystupovaní z vlaku nemávajú rukami ako tučibomba – je málo pravdepodobné, že vám uštedria facku nevdojak (je to estetické, hoci závisť môže zážitok pokaziť)

4) nositelia sa nedotýkajú holými rukami toho, kto ich naštval, používajú kusy oblečenia, prípadne ostré nástroje – narobia menej neporiadku.

5) nositelia pri riešení problémov berú ohľad nie na toho, kto ich naštval, ale na toho, kto ich nenaštval.

6) nositelia trvajú na zdvorilosti, jej absencia je na škodu toho, komu chýba, lebo tí v okolí, ktorí si berú príklad z pestovaného správania, vytvárajú tlak na pohodlných – svetom hýbu, aby bol krajší a lepší.

7) nositeľov je ľahké uraziť nedostatkom snahy a ťažké uraziť vtedy, keď sa snažíte prízemným spôsobom – pomáhajú rovnováhe.

8) nositelia poznajú pravidlá hry a sú predvídaví – vysvetlia čokoľvek radšej skôr než neskôr.

9) Nerobia chyby – nepodliehajú vonkajším okolnostiam.

10) nositelia si cvičia telo i ducha – neobťažujú svojou váhou, dokážu udržať v tajnosti významné veci.

11) Nesľubujú to, čo nemôžu splniť – sú oporou, tvoria istotu.

Aj vy si spájate šľachtu s prepychom dvora a hneváte sa na ich výmysly okolo stolovania? Často sa zabúda na prínos tejto uzavretej skupiny a ak sa nejaký prínos uzná, tak súvisí s peniazmi, ktorým sa pripisuje pokrok. Pamätajte si, že peňazí nikdy nemôžete mať toľko, aby ste sa nemuseli rozhodovať, čo s nimi urobíte.

Kto sa rýchle pohybuje, nedýcha pri rozprávaní, počuje myšlienky, nevidí sám seba, akokoľvek pyšné zrno sa mu postaví do cesty, sprešuje ho ako kombajn a utešiť ho dokáže iba príslušník vlastného druhu, má oveľa väčší problém než len modrú krv...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?