22 právd alebo Aliancia za rodinu v tom nemá jasno

Autor: Judita Vargová | 25.2.2015 o 7:19 | (upravené 3.3.2015 o 9:24) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  447x

Máte ešte doma predmetný leták k referendu? Prečítajte si ho znova- Hrubo vytlačené je to, na čo zabudli. Na pretras: keby ste boli homosexuál, akých rodičov by ste chceli: takých, ktorí vám pôjdu príkladom, ktorý nebudete nasledovať, alebo takých, ktorí vás naučia aj to, čo sa na sexuálnej výchove pre heterosexuálov nedozviete?

Úvodná výzveda: nepovažujem za vhodné, aby krajina akejkoľvek únie nazývala manželstvom to, čo už inde nazývajú registrovaným partnerstvom.

Jadrová výzveda: adopcia v právnom štáte má byť umožnená jednotlivcom bez ohľadu na vek a IQ pri svojprávnosti, na vierovyznanie, politické presvedčenie, národnosť a to, či sa hlásia k mužskému, ženskému alebo tretiemu pohlaviu – zavedením tretieho pohlavia by diskriminatívne zovšeobecňujúce obmedzenie v bode sexuálnej orientácie pre adopciu padlo, lebo zákon neurčuje pravidlá pre tretie pohlavie, iba ústava zakazuje diskrimináciu. Každý si vie spočítať, že ak by registrovaným partnerstvom stratil nárok adoptovať si dieťa, najprv by si adoptoval dieťa, a potom by uzavrel registrované partnerstvo a prípadne by sa súdil o trvanie osvojiteľstva. Okrem toho, mnoho administratívnych problémov by odpadlo, keby bolo aj v prípade manželského resp. registrovaného páru jasné, kto si dieťa adoptuje v prvom rade a ktorý z dvojice v druhom rade, i keď ide o spoločné rozhodnutie – po rozvode manželstva by dieťa zostalo osvojiteľovi v prvom rade, ak by sa nároku nevzdal v prospech inej osoby v najlepšom záujme dieťaťa. Keby sa štát snažil zamedziť osvojeniu dieťaťa homosexuálnym párom, prípadne kýmkoľvek s homosexuálnou orientáciou, musel by každého občana vopred vyšetriť a postaviť ho pred dilemu, ktoré zo svojich ústavných práv uplatní, lebo obe naraz nemôže. Šťastie, že pápež nečíta slovenčinu. Teraz alebo nikdy? nechajme, prosím, evanjelickým duchovným pred vysviackou.

Koncová výzveda: keď sa škola a rodič/ia rozchádzajú v tom, čo pre dieťa chcú, spýtajte sa dieťaťa, či chce, aby ho vychovávala škola alebo nech ho vychovávajú rodičia: niektorí žiaci s rodičmi nemajú iný než biologický vzťah a iní by rodinnú pohodu nevymenili ani za poznanie tajomstva večného života.

 1) Manželstvo bolo v minulosti hlavne medzi jedným mužom a viacerými ženami, v druhom rade iba medzi mužom a ženou, v treťom rade medzi jednou ženou a viacerými mužmi. Len nedávno sa pridružili registrované partnerstvá – ak nečítate učebnicu geografie s etnografickými poznámkami, aspoň Bibliu by ste mohli.

 2)  Biologicky a psychologicky ideálny muž sa dopĺňa s biologicky a psychologicky ideálnou ženou, a to v najhoršom prípade iba biologicky a psychologicky – ani ideálny plyn v praxi neexistuje, neteoretizujte o praktických veciach, ktoré jednoducho zmeriate individuálne, nie je to prospešné, len mrháte časom.

 3) Dieťa neplodného muža alebo sterilnej ženy nikdy nebude prosperovať v žiadnej rodine, pretože sa nikdy nenarodí, aspoň pokiaľ je klonovanie ľudí prísne zakázané. Zrejme iba heterosexuálni manželia bez reprodukčného potenciálu podľa tejto aliancie majú mať spomedzi všetkých znevýhodnených príležitosť založiť si rodinu, hoci neschopnosť plodiť potomstvo by sme mohli rovnako dobre považovať za znamenie, ktoré má odrádzať, ako keď niekto zistí, že je teplý – pritom, keď zvážime korene európskosti, na ktoré sa účelovo zabúda, starí Gréci by pookriali radosťou, keby ich syn mal sex so svojím učiteľom, ktorý je tiež niečím synom, pretože takéto tabu vzniklo inde. Želám si, aby za naším odvrátením sa od základov nebola iba politika, hlavne nie politika farmaceutického priemyslu, ktorá chce predať pilulku na monogamnosť alebo podobný nezmysel.

 4) Manželstvo iba naivným dáva istotu, manželstvo objektívne ani absolútne nie je žiadna istota, dnes sa štát tvári prosociálne, zajtra nemusí.

 5) Stabilnosť nefunkčného manželstva v zmysle vzťahu, nie faktu, je pre dieťa väčší stres než odlúčenie, ak nemáme na zreteli opäť len povrchnú, materiálnu stránku veci.

 6) Nikto normálny nejde uzatvárať registrované partnerstvo iba pre citovú blízkosť, jeden mimoriadne známy spevák striedal gayov ako ponožky a umrel na AIDS – chcete, aby sa zvýšilo riziko nákazy vašich detí smrtonosnou chorobou? Tak potom odmietnite registrované partnerstvá, ktoré by mohli podporiť vernosť. Mimochodom, intímne zblíženie pokrvných príbuzných typu babka-vnuk sa považuje za incest.

 7) Slovenská politická scéna nijako nenasvedčuje tomu, že by sa Slováci evidentne o seba vedeli postarať: za vodou sú len tí, ktorí sú jednou nohou za mrežami – je nepodstatné, akej konštelácie sú deti súčasťou, keď majú televízor.

 8) Kto sa neprispôsobí okoliu alebo v ríši ľudí aspoň neprispôsobí okolie sebe, zahynie bez ohľadu na nejaké pokusy či nepokusy. Všeobecne známe. Ovládame všeličo, nie všetko. Príroda si ide svoje.

 9) Ak si myslíte, že keď máte partnera opačného pohlavia vášmu, nemusíte deťom nič ošemetné vysvetľovať, mýlite sa.

10) Otec a matka nikdy nie sú zbytoční, ale niekedy predsa narobia viac škody než osohu. Aj masoví vrahovia majú rodičov a masoví vrahovia sú celkom iste zbytoční.

11) Väčšina mladých reálne sleduje viac F***book než otca a matku – netvrdím, že je to dobré.

12) Každý má právo pomáhať z kaše bezúhonným, ba z morálneho hľadiska dokonca povinnosť.

13) Dokonalé manželstvo je dokonalým priestorom pre výchovu detí, avšak dokonalé manželstvo je skôr výnimkou než pravidlom, neidealizujte, ani psychopat sa nevidí v zápornom hrdinovi snímky a nedokáže pochopiť, prečo ho zvyšok sveta vníma negatívne, keď je tak úžasný.

14) Keď som bola malá, verila som, že mám v ušiach žltú masť preto, že kým spím, sa mi tam vyšpiní nejaké zviera, a nazývala som dve ženy „krstná mama“, pravdaže vysvitlo, že uchomaz tvorí môj organizmus a kresťan má jednu krstnú mamu – bola som nahnevaná, neumrela som od prekvapenia. Už Aristoteles mal odsledované, že keď sú ľudia prekvapení, začínajú uvažovať správne – je správne uvažovania zlé? Lož alebo pravda je vecou, ktorá sa priamo nedá ovplyvniť, lebo závisí od toho, ako príjemca informáciu pochopí. Neviem o tom, že by sa v škole učilo v rámci rozmnožovania o matke a otcovi, viem iba o čmeliakoch a kvetinkách a o spermiách a ovocytoch - ak dieťa narazí na to, že nemá dvoch otcov/dve mamy, ale matku a otca, najskôr mu to povedia zlomyseľní susedia.

15) Keď sa vám niečo nepáči, a necháte si názor pre seba, sotva vás zaň niekto potrestá. V konečnom dôsledku je fuk, ako ospravedlní rodič neprítomnosť žiaka na vyučovaní, niekedy nemusí klamať ani keď zatají pravdu. Keď som priniesla papier od ortopéda, že mi nevyhovuje telesná výchova, nechodila som na telesnú výchovu, ale náhradu tejto - je nemysliteľné, aby v treťom tisícročí po akejkoľvek Osobnosti žiak, ktorý nemá ani jednu ruku, musel chodiť na predmet Ručné práce, kde by bol ohodnotený ako nedostatočný: keď dieťa prinesie papier od sexuológa, že nie je spôsobilé absolvovať sexuálnu výchovu, tak na vysvedčení nesmie mať sexuálnu výchovu.

16) Aj filozofi mali názory na reprodukciu, ktoré, ak ich chápeme doslovne, nemusia korešpondovať so súčasnou úrovňou biológie, vyškrtneme z osnov náuku o spoločnosti? Ad absurdum. Viem si predstaviť, že by žiaci po hodine sexuálnej výchovy išli priamo na hodinu teológie.

17) Ak z rozhodovania o deťoch vylúčime štát úplne a rodičom ponecháme voľnú ruku, s najväčšou pravdepodobnosťou rodičia budú prosperovať a deti otročiť, potom sa deti oprávnene vzbúria a takto sa to bude striedať dokola ako v začarovanom kruhu, príčina a následok, príčina a následok.

18) Zodpovednosť znamená, že keď niečo urobíme zle, ponesieme neblahé následky, zodpovednosť nie je na zábavu ani úľavu ani nie je oprávnením, zodpovednosť je nastarosť.

19) Škola vnucuje iba prostriedky, tj štandardizované znaky sústavy písmen a pridružených symbolov, počty a pravidlá hry. Vzdelanie je dar, dar môžeme odmietnuť, a to buď na totálku za 5 alebo za 1 a myslíme si svoje. Vraj máme na Slovensku ukážkový školský systém, pričom státisíce eur štát míňa na výučbu napríklad stredoškolskej látky, ktorú budú musieť študenti rýchle pustiť z hlavy, aby úspešne ukončili vysokú školu – nie je to plytvanie? Tak koľko nám teda škola vnucuje? Skôr by som pristala na tvrdenie, že škola spôsobuje nezamestnanosť – alebo mám radšej napadnúť slovník tejto aliancie? Podnecujte v deťoch znášanlivosť: jednoducho je to názor toho pána, ktorý to napísal (o sexe), nehrám sa s tebou, lebo máš šikmé oči patrí do škôlky, apropos, ľudia sú kedykoľvek pripravení ohovárať (a žalovať=donášať) zadarmo, prečo nie sú ochotní to robiť výmenou za klasifikačný stupeň Výborný? Medzi sexom a vzdelávaním programový rozpor nevidím: nemusím súhlasiť so všetkým, čo viem, a tiež sa nemusím obmedzovať na to, aby som vedela len to, s čím súhlasím.

20) Akákoľvek sexuálna výchova hodná svojho mena (hlavne v časti výchova) je nielen lepšia než žiadna, ale na 100% vhodná, aspoň v civilizovanej zemi.

21) Nie som proti manželstvu (z rozumu) ani (ne/plánovanému) rodičovstvu, pokiaľ sú tieto v súlade s individuálnou osobnosťou – o chutiach neradno sa sporiť, je mnoho kultúr a hoci sa nám zdá tá naša ako najlepšia, nášmu susedovi sa pokojne môže viac páčiť iná.

22) Ktorej osvietenej duši by už len napadlo riešiť na plné ústa, čo je medzi mužom a ženou? Je to dosť primitívne a tí, ktorí radšej zmýšľajú radšej o iných než o sebe a než by konali prospešné veci, určite citu nenávisti, ktorý je blízky plytkým osobám, schopní sú. Nafúknuté slová nič neriešia.

Komentár: Túto alianciu upodozrievam, že ani jeden z jej členov nemá v rodine lesbičku, akoby „iná“ dcéra nebola s rodičmi rodina, pretože zistí v dospelosti, že je iná, a táto aliancia má na mysli rodinu s dieťaťom do 18 rokov. Dúfala som, že veci podobné meneniu ľavákov na pravákov a vypudzovaniu homosexuálov na okraj spoločnosti ako nejakých kriminálnikov máme za sebou. Samé zápory predložené na odsúhlasenie „nemohlo sa nazývať“ – „nebolo umožnené“ – „nemohli vyžadovať“ hovoria sami za seba. Bravo. Keď dvaja hetero vychovávajú dvoch homo, je to pre všetkých zúčastnených rovnako sprosté, ako keď dvaja homo vychovávajú dvoch hetero – táto aliancia akoby dopredu vedela, že deti, za ochranu ktorých akože horlí, budú, keď vyrastú,  automaticky hetero, a tým dávala deťom s opačným prejavom signál, že sú tu navyše. Mám zato, že táto aliancia by sa mala premenovať z aliancie za rodinu na alianciu za konkrétnu rodinu. Na prednej strane letáku tejto aliancie je detská kresba, obrázok s mužom, chlapcom, ženou a dievčaťom: ak takýto obrázok nakreslí rovnako dieťa, z ktorého vyrastie homosexuál, aj dieťa, z ktorého vyrastie heterosexuál, tak dieťa kreslí iba to, čo vidí, a keby žilo medzi opicami, nakreslilo by sa medzi opicami; ak naopak takýto obrázok muž-chlapec-žena-dievča nakreslí iba dieťa, z ktorého vyrastie heterosexuál, ide podporou práve takejto kresby o jasnú diskrimináciu! Nech je ako chce, návratom k starogréckej európskosti by sa v okamihu vyriešili viaceré problémy súčasne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?