Kedy by mal štátny zamestnanec utiecť za hranice

Autor: Judita Vargová | 6.3.2015 o 9:36 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  474x

Jedného dňa, keď už po kanceláriách rozvoniavali polosurové koncoročné odmeny, som sa dostavila slušne, riadne a včas na úrad práce. Za dverami podľa abecedy úradoval nováčik, ktorý tento úrad reprezentoval zjavom bezdomovca, nebudem zachádzať do detailov, nenamietala som. Neviem, v akom odbore dosiahol respektíve získal tento zamestnanec vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, ale jeho jednanie bolo v rozpore so sociálnou prácou v bode netaktné narážky, nenamietala som.

Štátny zamestnanec otvoril spis, v ktorom sa nachádzala

i) moja péenka s pečiatkou z psychiatrického oddelenia - ani záporné stanovisko úradu pre dohľad nič nezmení na tom, že niektorí novinári sú vo väzbe iba preto, aby ich to odradilo urobiť správnu vec, ktorá sa niekomu, kto má vplyv, nehodí

ii) polročné potvrdenia o príjme od zamestnávateľa

iii) polmesačné potvrdenie o príjme od agentúry.

Štátny zamestnanec rozhodol, že

1) polročné potvrdenia budem nosiť v mesačných intervaloch tj aj mimo výplatného termínu marec/september mesiac pozadu

2) polmesačné potvrdenia je nutné doložiť do jedného pracovného dňa po ich najskoršom možnom vystavení.

Vykonala som – dištancovala som sa jedine od inzerátov v ponuke úradu práce, ktoré považujem za nedôveryhodné; pri dokladaní mimo kontaktného termínu som zamestnancovi úradu práce nechala na stole súkromný list (označený ako určený jeho súkromnej osobe), ktorý obsahoval vysvetlenie, akým spôsobom som dospela k záveru o nedôveryhodnosti inzerátov, pridala som aj perličky zo spolupráce s úradníkmi úradu práce, ktoré by na svetle sveta otriasli úradom práce v základoch.

Štátny zamestnanec využil informácie zo súkromného listu pre vidinu výhody v práci, čím porušil listové tajomstvo, nakoľko list nebol určený úradu práce: zamestnanec nebol povinný vyvodzovať dôsledky z písomnej informácie súkromnej povahy (ani na súde by nesmel byť nútený vypovedať proti svojim príbuzným). Zrejme išlo o niečí zámer vyvíjať nátlak na potenciálne psychicky labilnú osobu (akou nie som, nebola som a dúfam, že ani nikdy nebudem) za účelom spoluvytvorenia akéhokoľvek kompromitujúceho materiálu majúceho moc založiť nezlučiteľnosť s evidenciou vo vzťahu k úradu práce, teda prostredníctvom zneužitia údajov dôvernej povahy.

Aby som očistila svoju česť poškvrnenú obvinením z 15-mesačného neoprávneného čerpania pomoci od úradu práce, ako to prezentuje rozhodnutie úradu práce podporené spochybniteľnou informáciou o vzťahu s firmou, ktorá nie je seriózna, bola som dotlačená pristúpiť k zdiskreditovaniu spomenutej firmy, čo určite poškodí biznis tejto firmy a podnikavci, ktorí z biznisu tejto firmy ťažili najviac, budú mať kopu voľného času, aby stihli spôsobom sebe vlastným vysvetliť štátnemu zamestnancovi, strojcovi svojej skazy, protokol.

Štátny zamestnanec videl, že nemám peniaze ani na papier do tlačiarne, a aj tak si neodpustil priživiť sa na mojom nešťastí.

Pokiaľ ide o svojvoľné rozhodnutia slovenských úradov v rozpore so zákonom, občan je považovaný za vinného, kým svoju nevinu nedokáže pred súdom – najhoršie je, keď si aj na právne úkony musí požičať. Tribún ľudu vznikol pri príležitosti, keď rímski konzuli svojimi rozhodnutiami poškodzovali práva plebejcov. Často vyhrávam v kartách, lebo najlepšie karty si nechávam na koniec. Tí najhorší sú na to, aby boli porazení vlastnými zbraňami. Nepotrebujem obrovský majetok – držím sa hesla: ak nie si schopný zabiť diviaka špendlíkom, oštepom narobíš iba väčšiu škodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?