Vetranie „bojového“ plemena

Autor: Judita Vargová | 20.3.2015 o 11:40 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  297x

X-krát som vetrala psa, o ktorom som mala vedomosť, že nie je čistokrvný a má menej než 6 mesiacov. Výsledok? Väčšina samozvaných respondentov nielen nedokáže rozlišovať medzi planým a plemenným psom svojím okom, dokonca nerozozná ani šteňa od dospelého jedinca – ak to takto pôjde ďalej, majitelia štvornohých miláčikov budú musieť týchto držať zatvorených doma alebo ich vetrať v pojazdnej klietke.

Najčastejšie výzvedy: Aká je to rasa? Koľko stál? Nepohryzie?

(mladá pani) Prečo tomu psovi nedáte košík? [Prečo svoje deti nezavriete do klietky?]

(stará pani) Prečo neuväzujete tak veľkého psa?

[Asi z rovnakého dôvodu, prečo vy svojho malého psa nenosíte v kabelke]

>>> Malý alebo veľký?

Tento malý pes (čivava) je už dospelý, tento veľký pes (bernardín) je ešte mladý.

 

Svetielko nádeje:

(chlapec asi 5r) To je americký stafford, však?

(pán, stredný vek) Šteniatko, všakže? Z diaľky vidím, ako by sa chcelo hrať...

(mladý pán) Ďakujem, že ste ho pustili k môjmu šantiť v tráve.

>>> Pes alebo šteňa?

Za psa považujte jedinca, za ktorého vyplýva majiteľovi povinnosť odvádzať daň. Šteňa prezradí lesklý kožuch a jemná kožka (postavička Cruela DeVil chcela kožuch práve zo šteniat).

Iné reakcie: Ten sprostý je môj. Neškodný. Jéj, to je milé, že vodíte psy z útulku.

Mali by ste si ho uviazať si myslím [tuším by ste si mali vymeniť plienku] Držte si psa!

Najviac ma rozveselil chlapček na plastovej motorke – mama ho upozornila: pozor, pes (obvykle sa tým myslí „chráň sa zubov“), on odpovedal: neboj sa, mami, ja ho nezrazím. Zábavná je aj príhoda so starým pánom psíčkarom: môžete ho pustiť, oni sa už poznajú – len Vás nepoznám, vetráva ho Vaša matka, však? Pes bol už pustený, keď vysvitlo, že sa pomýlil.

Poznámky:

Vetrač psa (pokiaľ nie je Cal Lightman z Lie to me) nevie, že okoloidúci má stresový pot, to vie iba pes – nevšímajte si psa, nebudete mať stresový pot, pes vás nebude oňuchávať: pes je farboslepý a príliš nízky na to, aby dokázal odhadnúť výšku postavy človeka, neuhádne ani hmotnosť odetého alebo vek – jediný spôsob, ako pes zistí, či ten, kto sa blíži, je mu známy, je oňuchaním. Starigáňom je jednoduchšie psa priviazať, než riešiť situácie. Aj ja som sa pôvodne bála psov, jeden ma i uhryzol, býval v našom dvore: keď som okolo nich prechádzala, tvárila som sa dôležito, akoby tam neboli. Ľudia nie sú rovnakí: niektorí sediac osamelo na lavičke v parku majú radosť, že si ho môžu pohladkať, iní priznajú strach najrôznejšími výrokmi. Každý sa bojí toho, čo nepozná, všetci obľubujú to, čo im ide najlepšie. Chcete prestať myslieť na to, či vás cudzí pes napadne? Zadovážte si psíka: budete premýšľať už len nad tým, či váš niekoho neobťažuje alebo či cudzí na vášho nezaútočí.

Protagonista Bengo: Naučil sa na Sadni, Na kraj, Čakaj, Sem, Nesmieš (niekedy aj na prvý šup). Rád hrabe, oňucháva iné psy, požiera moruše, pije z fľaše. Nerád pózuje, za najväčších nepriateľov považuje vtáky a mačky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?