Sme prví prví prví s falzografiou Už od pondelka v OVB

Autor: Judita Vargová | 6.5.2015 o 17:32 | Karma článku: 1,08 | Prečítané:  286x

Kto neveril, že na Slovensku je možné všetko, tak môže začať: nielenže sa holding zníži k „pásovej“ výrobe v konečnom dôsledku neplatných zmlúv, ešte aj významné inštitúcie pohotovo zavádzajú právne účinky týchto zdrapov.

 Falzografiu nie je možné považovať za falzifikáciu, takže toto znečisťovanie trhu nie je porušením zákona – jediná páka, aby upustili od konania, je rázny občiansky postoj. Zamietavý.

Kópia bez notárskeho (nezávislého) overenia je len kópiou, v podstate je jedno, akým spôsobom prenesiete podpis z jedného listu na druhý /vystrihnúť a prilepiť, fotokópia, pretlačenie/, ide o to, že osoba pôvodne potvrdila iný obsah, kópia má hodnotu originálu len u Hotentotov, z princípu. Samotná zmluva z dielne OVB zaväzuje účastníkov vyjadriť súhlas podpisom (podpisom sa rozumie uvedenie rydla do pohybu v smere textu), na zmluvu musia byť dvaja, nie jeden, atramentové škvrny na zmluvách nemajú s písaním nič spoločné.

Spoločnosť OVB autorizovala zmluvy kópiou podpisu Ing. Vonkomera ako nejaká pochybná eseročka, pre porovnanie: konkurenčná firma používa predtlačený elektronický podpis. Zmizne OVB z mapy Slovenska alebo vytiahne zo zálohy krízový scenár pre prípad blamáže? Nakoľko je naše územie strategické pre vlastníka akcií OVB Allfinanz Slovensko a z čoho vlastne žije OVB? Neznámy (podľa predstaviteľa štatistického úradu veľký) počet osôb bol vyradený z úradu práce kvôli OVB na základe nevinne znejúceho osvedčenia od NBS, ktoré by malo dávať možnosť, nie povinnosť podnikať na finančnom trhu. Budú si môcť všetci oklamaní uplatniť generálny pardon alebo pôjde hromadná žaloba na súd? Minie Národná banka kilá papiera na opravné vyjadrenia a zavedie oddelený register oklamaných (nezarobili ani cent) mimo oficiálny register podriadených finančných agentov? Koľko to koho bude stáť a kto sa ospravedlní? Ako dlho budeme čakať riešenie? Pánovi prezidentovi Slovenskej republiky vrele odporúčam bezodkladne zmapovať situáciu a zaujať k nej stanovisko, ktorým neurazí žiadneho slušného človeka. Kto pozná OVB iba podľa „OVB Športovec roka“, má šťastie. OVB je typ pyramídovej firmy, alebo ak chcete, ako sa sami označujú, firma s kariérnym rastom. Ako to bude s finančným vzdelávaním mládeže a aký minimálny finančný kvocient (aký kapitál) odporúčajú znalci pre podnikateľov na finančnom trhu? Bude sa meniť zákon?

 

        Ako sa to mohlo stať?

 

Ľudia, ktorí nastupovali na Titanic, považovali za nemožné, za vylúčené, aby 40 odborníkov po sebe urobilo chybu v tej istej veci (lodi). Zo štatistiky by mali výborné hodnotenie, ale čo im to bolo platné, keď sa utopili? Už to, aby štyria odborníci po sebe pochybili v tom istom, je nepravdepodobné, ale stále možné a presne toto je definíciou katastrofy: mnoho ľudí po sebe urobí chybu v tej istej veci (obvykle preto, že sa ľahkovážne spoliehajú na to, že tí pred nimi boli menej leniví než oni sami); katastrofy sa stávajú.

Napríklad reprezentant pyramídovej firmy neprezradí záujemcovi vopred, o čo ide, ale vysvetlenie podmieňuje podpísaním zmluvy o spolupráci, hoci by stačila dohoda o mlčanlivosti, dokonca pre podpísanie si zvolí rušné miesto, povedzme kaviareň – keby bolo každému záujemcovi vopred jasné, do čoho ide a čo bude nasledovať, tá pyramída by nebola až tak stupňovitá – ideálne, keď záujemca nemá predchádzajúce skúsenosti a nekladie odpor ani múdre výzvedy.

Podvedeného úrad práce obviní citujem z podnikania koniec citátu, načo podvedený osloví, aby preukázal, že nepodnikal, úrady, napríklad štatistický, od ktorého sa mu dostane odporúčania, nech to nechá, ako to je. Podvedený požaluje Národnej banke, tá ho odkáže na sociálnu poisťovňu; informuje televíziu prostredníctvom internetu, neúspešne. Potom podvedený obvoláva právnikov, či sa nájde taký, ktorý má odvahu sa toho ujať. Podvedený skontaktuje políciu, dostane zamietavé stanovisko. Asi tak. Ešte nie je koniec, zatiaľ vidím iba aroganciu, strach a zviazané ruky (myslenie ak sa mu nepáči, nech sa ozve znova = alibizmus – štátna správa by sa nemala riadiť tikmi Iva Tomana, ktorý sa hrdo hlási k tomu, že je primitívny, naopak by mala vziať na vedomie, že keď Toman vyhlási „Debordelizace“, ľudský mozog vidí iba „bodrel“).

OPAKOVANÁ LOŽ SA STÁVA PRAVDOU: keď vám v škole stále opakujú, že pes je po anglicky dog, je to v slovníku aj na kartičke pexesa, budete tomu veriť, aj keby Anglicko vôbec nebolo na mape – keď sa v televízii nejaká firma, akákoľvek, prezentuje ako slušná, to isté robí na webe, inzeruje v tomto duchu, jej reprezentanti o nej pred vami básnia atď. mnoho rokov, buď je tá firma slušná, alebo ide o korupčnú aféru najväčších rozmerov, aké si dokážete predstaviť. Uplatnite vylučovaciu metódu. Teda sa netreba pýtať, či si niečo máme preveriť, ale skôr koľkokrát.

TREBA BYŤ OBOZRETNÝ: keby som chcela využiť prirodzené psychologické nadanie v práci, kde požadujú doklad, a podstrčila zamestnávateľovi falzifikát, a zamestnávateľ by na svoje veľké prekvapenie náhodou zistil, že som nikdy nevstúpila na pôdu univerzity, mohla by som sa vyhovoriť, že si mal pýtať referencie, keď mu tak záležalo, ale to by mi nepomohlo, keby ma žaloval – oprava: keď nemáte peniaze, treba byť obozretný, keď máte more možností, hodíte zodpovednosť na druhých.

Prokuristka OVB úmyselne alebo snáď neúmyselne klame alebo aspoň zavádza, ktoré konanie vedie k nesprávnym zisteniam vyšetrovania, ibažeby vyšetrovací orgán pod okrúhlou pečiatkou nepoctivo narábal slovami, doslovne z listu od Okresného riaditeľstva PZ: Sprostredkovateľ  v y p í š e  prázdnu zmluvu podľa pretlače, ktorú následne prinesie osobne alebo zašle poštou na adresu spoločnosti OVB Allfinanz a.s., a po  s k o n t r o l o v a n í  zmluvy sa [zmluva] opatrí pečiatkou spoločnosti, pričom  s ú č a s ť o u  pečiatky je aj podpis. 1) sprostredkovateľ zmluvy nevypísal, lebo aj to bol lenivý, všetky zúčastnené strany mali možnosť porovnať si rukopis, 2) fakty smerujú k záveru, že zmluvy neboli skontrolované, 3) v skutočnosti falzografia je oproti textovke umiestnená zakaždým inak, čo naznačuje, že nie je spojená s ničím. V čom ešte OVB budí mylný dojem? Určite je OVB dôsledne zabezpečené proti zneužitiu falzografie (ktorú by si inak prokuristka mohla odtlačiť nielen na čelo, závet akože pána Vonkomera a keby mal pán Vonkomer šekovú knižku, pokojne by si mohla vyberať peniaze z jeho súkromného účtu, ale aj na kopu kancelárskeho papiera) a detaily zabezpečenia sú firemným tajomstvom, vrátane zhotoviteľa.

Pár mesiacov po mojom upísaní sa OVB prebehol posledný ročník oceňovania športovcov v sponzoringu OVB. Bez legitimovania pána Vonkomera by vyšetrovací orgán nemal zamietnuť to, čo stále môže byť pravda. Úprimne, vôbec nie som zvedavá, čo sa v OVB ešte dá, ale najzaujímavejšie záhady začínajú slovom Prečo

Úrad práce si chybu sčasti priznal, ale rieši to už pol roka.

Vyvrcholenie série Podvod ako z učebnice, desatoro klienta, (najznámejšia) firemná kultúra.

Ďalšie informácie: obchodný register

 

Anglická verzia:

The OVB have been asked by the police to explain a suspicious marking of their contracts, a lady who is responsible for human resources (OVB) replied as they were allowed to use any way. Truly  nobody is allowed to make a copy of another person’s autograph, so the companies are allowed only to use any technological method to achieve an original authorizant (a Mr Vonkomer‘s font handled to create his own autograph is not a standardized one – that is a main idea of the phenomenon of autographs). We do not know how the OVB really run their business and what is their strategy by this information, but in fact the reputation they bring themselves is the worst – the title of this article is a parody, so is the added picture.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?