Individuálny akčný plán

Autor: Judita Vargová | 14.6.2015 o 14:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  127x

Elektronické somariny nikomu nepomôžu, iba ak tomu, kto chce na ministerstve vykázať činnosť, a pokiaľ ide o inzeráty, niektorí zamestnávatelia by potrebovali vyslovene návod na ich písanie.

        Otočte to

Keď sa fyzicky hmatateľný náborár rozhovorí o náplni práce konkrétnej pozície, môže sledovať, ako sa uchádzač buď usmieva čoraz menej /najčastejšia odozva/, alebo sa uchádzač usmieva čoraz viac, takže rozhovor končí v prvom prípade slovami „to nie je nič pre mňa“, v druhom „to by bolo super“ (ak sa akože uchádzač usmieva stále rovnako, náborár by radšej nemal odísť domov sám). Ak sa vám náborár javí ako prekážka v ceste, ten, kto vám nedopraje, zdržuje, otočte to: vyhľadávajte, cestujte od náborára k náborárovi, kým nenájdete toho, ktorý vám ponúkne niečo, čomu neodoláte (samozrejme, rozhodujúce je to, čo stojí na papieri, a najrozhodujúcejšie to, čo je reálne).

Postupujte (okrem politiky) od najvyššej pozície k nižším, lebo ak vás odmietnu pri nižšej, na vyššie sa už nepozriete (len sa nehrajte na prechádzku, lebo keď prehráte prezidentské voľby, každý si to zapamätá, aby tá prechádzka neskončila naozaj niekde v udiarni).

        Nie je to diskriminácia?

Požiadavka na motivačný list hovorí jasnou rečou: introvertov nechceme! Veď kto iný než extrovert by dokázal o sebe oslavne písať bez použitia psychológa? Nevidela som ani jednu inštrukciu, ak chce zamestnávateľ zistiť iba to, či uchádzač vie písať sloh, čo sa zo štruktúry životopisu nedozvie, že ak uchádzači publikujú, nutnosť motivačného listu im odpadá, pretože motivačný list miesto nich môže spísať niekto iný rovnako dobre, ako môže niekto iný publikovať pod ich menom.

Aj tí, ktorí dávajú návody, ako sa odlíšiť, zabúdajú, že niekto môže mať opačný problém: je tak svojský a unikátny, že sa nedokáže zaradiť, nemôže napísať jednu zvláštnosť, ktorou vynikne na pozadí všedných vecí, skôr udá jednu normálnu vec, ktorá zanikne v hromade divností.

Tak čo s tými introvertmi a unikátnymi?

        Pozor!

Skupiny osôb, ktoré si prácu nenájdu nikdy

a) nemusia pracovať, lebo majú

b) na prácu nie sú zdravotne spôsobilí – bez ohľadu na to, či im to zaživa niekto uzná, tá choroba sa môže volať po nich

c) volia život v pralese ďaleko od civilizácie (svetonázor)

d) kriminálnici, ktorí majú záznam, alebo sedeli pridlho na to, aby dokázali žiť inak

...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?