Nepochybíš, nemáš problém

Autor: Judita Vargová | 3.7.2015 o 6:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  77x

Jedna Ezopova (Αισωπος) bájka hovorí o tom, že Nie vždy je všetko tak, ako sa zdá. Realita je taká, že istá fakultná nemocnica má nízke nároky na toho, kto o pacientovi príde svedčiť – mám dosť dôkazov, aby som mohla tvrdiť, že...

keby matka uviedla takú výpoveď pred súdom, bola by za to trestne stíhaná, ibažeby bola nesvojprávna.

/Na základe Vašej žiadosti Vám [mne] oznamujeme, že nepoberáte ani v predchádzajúcom období ste  n e p o b e r a l i  peňažný príspevok na opatrovanie ani iný peňažný príspevok na kompenzáciu ť.z.p. 25.6.2015 za Odd. peňažných príspevkov na kompenzáciu.. Odboru soc. v&r ÚPSVaR Nitra PhDr. Viera Musterová, autorizovala vedúca Ing. Jarmila Ballonová/ Byť nemocnicou, v prvom rade by som sa pozastavila nad tým, s akou baterkou išla osoba do lesa po zotmení, pretože takú istú chcem aj ja: bez baterky je nemožné s ľudskými očami chodiť po lese potme, ak nie je spln (narodila som sa po černobyľskej havárii, ale nesvietia mi oči v tme); prípadne na koľko sekúnd som išla po zotmení do lesa, kým som zistila, že sa to nedá – vskutočnosti som chodila do lesa bez baterky pred zotmením a niekedy som sa vrátila po zotmení. Nikto sa ma nikdy nepýtal, či súhlasím s tým, aby v mojej správe boli také drísty.

Či si táto fakultná nemocnica prizná vinu alebo nie, jednala nekorektne a spôsobom, ktorý sa dá spochybniť, takže by som jej pre budúcnosť odporučila, aby používala nespochybniteľné spôsoby. Som v pokušení zverejniť nahrávku psychicky narušenej osoby, ale púšťali by ju miesto Meliška a hneď by mala stránku na Necyklopédii.

        Polovica informácie je to, kto ju povedal

Psychiatrička mi síce povedala, že z jej pohľadu môžem pracovať, ale zatiaľ mi to nepovedal diagnostik (v nadväznosti na psychologickú správu uviedla z nutnosti diagnózu F61 – to nie je depresia, ba čo viac, nebadala ani náznak depresie). Zaujímavé zistenie: ambulantná psychiatrička sa dostala k prepúšťacej správe reťazou od pacienta, pacient ju získal u praktického lekára a praktický lekár ju mal od fakultnej nemocnice – napriek tomu, že ambulantná, ako tvrdí, opakovane vyzývala fakultnú nemocnicu o zaslanie dokumentácie. Akú má kto náladu, je jeho vizitka, ale...

L E K Á R  A   A T E I Z M U S – ambulantná psychiatrička mi vytkla, prečo som si zvolila študijný odbor, v ktorom sa nemôžem uplatniť – to, že niekto zapredá svoje nadanie, je jeho problém, nemal by vnucovať druhým svoj svetonázor (smiešne je, že ambulantná pôvodne recitovala rímskeho básnika a ospevovala latinu, ako je to krásny jazyk – asi jej mama nepovedala Nesúď druhého, kým si neobuješ jeho topánky; keď niekto ide skratkou a spadne do priekopy, je záškodný, ak tú istú skratku odporúča druhým – charakterný človek nesie následky za svoje rozhodnutia a nehádže vinu za svoju voľbu na druhých)

L E K Á R  A   V Ý H R A D A   V O  S V E DO M Í – nezamestnaného momentálne štát nemôže nútiť vycestovať do zahraničia, aj keby jediné voľné pracovné miesto bolo v zahraničí – je pozoruhodné, že práve lekár, ktorému je výhrada vo svedomí zákonom tolerovaná, zazlieva niekomu výhradu vo svedomí klamať, podvádzať a prezliekať kabáty

/ambulantnej kvitujem, že myslí dopredu, na druhej strane zvykať potomkov, aby rozmýšľali, čo budú robiť, keď im rodičia zomrú, je dvojsečná zbraň – keď myslieť dopredu, tak jeden alebo tri kroky, určite nie dva, aby ste sa neprerátali – môj obľúbený výrok nie je Kráľovstvo za koňa; ale Dostalo sa mi do uší, že tu riešite, ako porazíme barbarov, tak to láskavo nechajte na mňa, to je moja práca/ Touto cestou by som chcela vyzvať Slovákov, aby aspoň jednu vec v živote urobili poriadne, aj keby to znamenalo, že ju spravia zadarmo, lebo ak by ľudia robili všetko poriadne, svet by bol krajší a lepší, než je teraz...

Chcela by som upozorniť aj na rozpor medzi správami prepúšťacou a psychologickou, kde psychologická konštatuje, že mám z ľudí stres (v ich prítomnosti), aj keď mi nič nerobia, čiže je nepravdepodobné, že by mohli pri mojom prepúšťaní badať netenznosť, ako deklarujú (omnoho pravdepodobnejšie je, že nadhodnocujú svoj vplyv).

PREČO  JE  INDUKCIA  NEBEZPEČNÁ – s elektrickým prúdom sa neradno zahrávať, ale tu ide o operáciu spočívajúcu v tom, že človek predpokladá znaky jedného u všetkých, z jazykového hľadiska (mozog nemá spätný chod ako rušeň) je in.duk.cia opakom de.duk.cie: nikdy som neurobila takú indukciu, že keď je Zabák sprostý v mojej prítomnosti, tak je sprostý vždy, ale múdry tiež nie je (to, že Zabák nevie zistiť, akú mám osobnosť, neznamená, že to nedokáže zistiť nikto na svete – napísal, že som kvázi nezrelý plod, z ktorého nevedno, či vzíde orech, rajčina, hrozno, čerešňa, marhuľa,..)

Zrejme sa v mysliach niektorých čitateľov týchto riadkov vynára záhada, prečo nie som právnik: nuž preto, že Chammurapiho zákonník bol lepší než náš právny systém minimálne o to, že aspoň vzbudzoval rešpekt. Môže sa vynárať aj záhada, prečo chcem ľuďom pomáhať, keď ich neznášam (najčastejšie slovo, ktoré by som na nich používala, keby som sa s nimi rozprávala, by bolo „nezavadzaj“, nemám iba pocit, že ma obmedzujú, skutočne ma obmedzujú z titulu, že to, čo je pre nich dobré, nie je to isté ako čo je dobré pre mňa), tak mať modrú krv je mať povinnosť (ktorá je predpokladom uskutočnenia), nie chuť – keď máte ísť do kina, skôr sa tam dostanete z chuti alebo z povinnosti?

Bol tento slohový útvar vyčerpávajúci? Chystáte sa odvolávať na jeho obsah? Dal sa hladko prečítať? Bol zrozumiteľný širokej verejnosti všetkých vekových kategórií, všetkých svetonázorov, pohlaví, rás atď.? Ak ste odpovedali kladne na všetky kontrolné body, potom kliknite na ZVÝŠIŤ KARMU (dobrý článok). Vyčerpávajúce sú články Prehnité slovenské zdravotníctvoK priebehu jednej hospitalizácie... (ostatné na túto tému: 7 téz; Ako jedna diagnóza zásadne mení celú vec; Niečo, čo vyzerá ako Ficova škola prekrúcania naruby).

        Niektoré vysvetlenia si treba zaslúžiť

Rozprávka Cisárove nové šaty; pekne ilustruje, čo sú ľudia pripravení spáchať, aby nevyzerali sprostí –– mám čakať, kedy a či sa nájde dieťa, ktoré spozná, že je cisár nahý?

####### má 4 základné problémy: dokáže jedno a to isté očakáva aj od ostatných; dokáže druhé a to isté očakáva aj od ostatných; dokáže tretie a to isté očakáva aj od ostatných; dokáže štvrté a to isté očakáva aj od ostatných – problém samozrejme nespočíva v tom, že niečo dokáže, ale v tom, že to isté márne očakáva od ostatných, pretože mu vtĺkajú do hlavy od narodenia, že je taký istý ako oni a oni sú takí istí ako on, čo nie je pravda, lebo ostatní nie sú schopní dokázať to isté. Keby psychológ dôsledne rozlišoval, nebol by žiadny problém. Keď chcel Caesar v živote niečo dokázať, vyniknúť, musel sa vyhlasovať za tamto, dnes je iná doba, keď chcete niečo dokázať, stačí, keď tým ste, nemusí to každý vedieť, však na koňa netreba vodičák. Keď človek vyhlási, že je kombajn (lebo príliš často pozeral Transformers?), dá sa to ľahko vyvrátiť – poznatky vrámci našej civilizácie sú na vysokej úrovni, avšak som nenašla žiadny dôkaz pre alebo proti, ktorý by nemal alternatívu (má a. = môže dokazovať aj niečo odlišné) a dalo by sa ním tamto jednoznačne potvrdiť či vyvrátiť. Hádam sa tábory zástancov a odporcov pre rozdielnosť názorov nezačnú ozbrojovať. Niektorí jedinci majú schopnosť písať tak, aby to, čo napísali, pochopil iba ten, kto myslí rovnako ako oni (a poslať správu tisíce rokov dopredu).

V nemocnici bola moja nevýhoda to, že nevedeli, ako presne fungujem, psychológ si vec prispôsobil svojmu chápaniu, škoda, že tak málo chápe; je jednoduché stanoviť diagnózu, ale príčina nejednej diagnózy ostáva skrytá.

Svet logiky je čierno-biely.

Mních by sa snažil reagovať tak, aby jeho reakcia nevyvolala ďalšiu reakciu – ja ale nie som mních

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?