Ako sa starajú a ako miznú informácie a hazarduje sa so zdravím

Autor: Judita Vargová | 15.7.2015 o 0:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  91x

Odhliadnuc od praktiky, že ich upratovačka prevráti smetiak, aby v ňom vrece ostalo, miesto toho, aby vybrala vrece a vystlala ho novým (myslím si, že keby neboli predpisy na to, aby tam bolo, ani to vrece by tam nebolo), oni...

z nebezpečného jedinca urobia ešte nebezpečnejšieho a pritom sa tvária, akoby im už len gloriola chýbala nad hlavou.

Antológiu z diel filozofov mám ako čítanie pred spaním a tam, kde psychológ končí, ja začínam. Keď poviem, že sa učím od najzdatnejších, tak tým myslím od najzdatnejších. Dokážem postaviť výzvedu tak, aby som dostala odpoveď, akú chcem, môžem primäť ľudí robiť to, čo chcem, účel svätí prostriedky. Keby si to laik nevšimol, nemožno mu to vyčítať, ale psychológ, keď pred ním robím tvrdú politiku a idem si za svojím, je prvý, kto by si to mal všimnúť, priťažujúcou okolnosťou je to, že som sa aj veľmi snažila, aby si všimol.

Keď z potýčky so psychopatom (taká sa dá aj neprežiť) vyjdem so zdravou kožou, som silný protivník nielen pre toho psychopata, ale samozrejme tým aj pre každého, kto tomu psychopatovi nesiaha po členky. Chyba je v tom, že psychopat sa domnieva, že môže všetko (šťastie, že sa psychopati tak mýlia), ale ja si skôr, než niekomu pôjdem po krku, zistím, či je nedotknuteľný, pretože ak je, čokoľvek proti nemu podniknem, ho posilní – posledné, čo chcem posilňovať, je môj protivník.

Zdôrazňujem, že to, či dnes mám alebo nemám diagnózu, nemá vplyv na to, či fakultná nemocnica dva roky dozadu pochybila, ja nepopieram, že mám diagnózu, popieram to, že by som mala práve tú, ktorú svojho času určila fakultná nemocnica – akú máte istotu, že vo vašom prípade nemocnica trafí, ak v mojom prípade bola totálne mimo?

Po tomto výklade by malo byť každému jasné, že som neštudovala mŕtve jazyky preto, že je to morbídne, ale preto, že ich študovali všetci takí ako ja.

        Psychológ verzus dlhoročné skúsenosti prakticky celej civilizácie

Pamätáte si hlášku z Evolúcie (D.Duchovny) :? Geológia nie je exaktná veda, niekde vyjdeme – pôvodne som sa na nej smiala, ale po tom, čo predviedol pán Zabák, sú mi exaktné vedy omnoho sympatickejšie. Hovorí sa Vrana k vrane sadá (v rôznych jazykoch rôzne podoby), ja som paktovala s jednou, ktorú znásilnili, a druhá, s ktorou som paktovala, mala schizofréniu, takže roky skúseností sa mýlia, iba Zabák má pravdu...

(Janigovi sa nečudujem, nikdy neprejavil ani štipku charakteru, ani štipku svedomia – kde v zdravotníctve psychopata nenájdete? keby záchranár hovoril raneným jednému po druhom aj niekoľkokrát denne: máte komplikovanú traumu v oblasti, kde je veľa ciev, takže vám nedám nič na utíšenie bolesti, lebo potrebujem vedieť, kde vás to bolí, inak hrozí, že sa pretrhnú aj ďalšie cievy a mohli by ste vykrvácať, zafixovať to je v tomto momente riskantné; príliš by to bilo do očí, psychiater môže trápiť pacientov celé roky, kým sa mu na to príde – zdôrazňujem, že psychopati vyhľadávajú mňa, nie ja ich)

Sestra z personálu miesto aby ma odvážila, sa pýtala, koľko meriam a vážim. Keby som sa nadmieru starala o svoju postavu, vedela by som to celkom presne a odpovedala by som bez zaváhania, ešte by som sa pochválila, koľko som schudla/pribrala (vskutočnosti som schudla až potom, keď som sa prestala starať). Deň nato sa už Janiga oháňal výpoveďou mojej matky, v ktorej tvrdí, že som „pila vodu celé dni“ – pravdaže Janiga nikdy nemal záujem zájsť za roh a overiť si u sestry z personálu a sestry z personálu na to dlabú. Podľa mojej mienky sa pomedzi prsty poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti vyparila dosť podstatná informácia... Pripomínam, že záhadne zmizli aj matkin psychiater a moja alma mater.

        Kresba obsahuje viac, než na koľko vyzerá

Čo som nakreslila: mužská a ženská postava boli oblečené, lebo ľudské telo vyzerá najlepšie v uniforme; mali byť realistické preto, že som sa bála, že ma Zabák vo svojej hlúposti bude tlačiť do polohy niekoho s rezervou v znázorňovaní reality, lebo je to preňho potom ľahšie; ženská postava bola Aténa, miesto štítu mala kabelku, mužská bol Atlas, klenuté mal v nohe, nie na šiji. Ako interpretoval Zabák? Spolieham sa, že ak si to vyložil, napísal to. Zabák a interpretácia sa majú k sebe asi ako žaba a husle. Je normálne za trest, keď vás muž a žena zbijú, nenakresliť mužovi a žene ruky? Vyzerá to tak, že schizotypové rysy (zrelej osobnosti) som mala už vtedy, len Zabákovi to akosi ušlo – načo by sa pýtal, keď on je [presne taký] najmúdrejší na svete [akých nemám rada]. Vyparená informácia: spovedala som sa v prítomnosti Zabákovej kolegyne, nie v jeho. Zdá sa, že sa opäť potvrdilo, že snaživý blbec narobí viac škody než triedny nepriateľ.

 

Zdravotnícka séria je o tom, ako zdravotníci vrátili týranú osobu do pazúrov tyranom s tým, že do nej pchali chemikálie, ktoré jej poškodili pamäť, lebo ich nikdy nepotrebovala – to, že nech by sa jej stav akokoľvek "zlepšil", nechce sa k nim vrátiť, odignorovali. Keby úrad dohľadu robil to, čo má, nevznikla by táto séria. Keďže sa úrad dohľadu nestará, ako docieliť, aby lekári prestali falšovať správy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?