Rasový podtón

Autor: Judita Vargová | 18.7.2015 o 7:09 | Karma článku: 2,95 | Prečítané:  264x

Prijať imigranta je ako aj stať sa rodičom záväzok na mnoho rokov. Čo je a čo nie je hrozba? Tri krátke postrehy.

        Prisťahovalci nám zoberú prácu – nepravdepodobné

Treba si v tejto súvislosti uvedomiť niekoľko vecí. Cestovateľská skupina obyvateľstva nie sú bezdomovci, ktorí prenášajú choroby. Prevádzačom treba zaplatiť. Slovák si dokáže predstaviť, že by dal dieťa na adopciu občanovi cudzieho štátu, kde je vyššia životná úroveň, aby sa dieťa malo lepšie. Ak sa zloží sedemčlenná africká rodina na vycestovanie jedného z nich, môže za tým byť ten zámer, že ho prídu raz akože navštíviť, a už sa nevrátia späť. Legálne nie je možné tomu zabrániť, ak nemôžeme prišelca nútiť konvertovať, zoznamovať sa s partnermi/partnerkami z jeho pohľadu iného pôvodu ani mu kontrolovať poštu. Budeme nútiť dospelých vzdelávať sa? Afrika je bohatá na rôzne kulty a slaboduchejší Afričan môže veriť, že bude naveky prekliaty, ak nesplní záväzok. Keby sme boli bývali k utečencom milosrdnejší, keby sa sem mohli dopraviť zadarmo, nemuseli by vymýšľať zákerné spôsoby. Napríklad zriadiť v krajinách tretieho sveta prípravný program, ktorý keď tamojší absolvujú, majú garanciu vycestovania. Takto sa nárazovo robí prípravný program pred očami šokovanej verejnosti. Koľkokrát sa znásobí počet prišelcov, ak si ešte k tomu alebo miesto toho vezmú príklad z neprispôsobivých? Sociálny systém skolabuje, na dôchodky, dávky a príspevky zabudnite.

Nebolo by správne zamieňať si metabolické nastavenie pôvodných obyvateľov Afriky s povahovou vlastnosťou – lenivosťou. Ak bude z vlny prisťahovalcov problém, tak nebudú navine čierni, ale bieli, ktorí chceli z toho (ako aj zo všetkého ostatného) vyťažiť, a ako inak, najviac bude ťažiť ten, kto najviac horlil proti. Keby sme hypoteticky (prakticky je to prinajmenšom neetické) vytvorili genetickú informáciu univerzálneho človeka spojením želaných vlastností všetkých druhov ľudí, a túto bytosť umiestnili do Afriky, zrejme by sa prispôsobila podnebiu, rýchle by zistila, že je samovražda ako Japonec poskakovať po púšti. Po desiatich rokoch strávených v Afrike by sme ju presunuli do Írska, tiež by sa pomerne rýchle prispôsobila. Pôvodní obyvatelia Afriky majú jazyk (spôsob komunikácie) rešpektujúci ich predispozíciu, nie je pravidlom, že pôvodný obyvateľ Afriky si celkom osvojí severský jazyk. Černoch, ktorý dokáže svoju „lenivosť“ využiť vo svoj prospech aj v prospech ostatných (duševná práca), je ten najlepší zamestnanec, akého môžete mať; černoch ovládaný svojou „lenivosťou“ ašpiruje na najhoršieho zamestnanca pod slnkom. Keby nebola slovenská realita taká, aká je, myslela by som si: vo väčšine podnikov sa pôvodný obyvateľ Afriky zamestnať môže, len treba správne zvoliť pozíciu, na nevhodnej pozícii nebude mať osoh ani firma, ani černoch, a žiadny Ficov balíček to nezachráni; schyľuje sa k tomu, že budeme černochov stretávať častejšie, ale pokiaľ ich uvidíme ako vrátnikov či pikolíkov, netreba sa tým sužovať na duchu. Pracovala som s jednou pôvodnou obyvateľkou Afriky, ktorá umývala autá, akoby na jedno auto mala celý deň, a bola som si vedomá, že ju jej krajan prijal iba preto, že sú krajania. Návrat k slovenskej realite: azylanti sa prihlásia na úrad práce, budú považovaní za znevýhodnených, ergo firmy, ktoré ich pojmú do zamestnaneckého pomeru, dostanú za to peniaze; azylanti vo firme budú len preto, aby tam boli, a kmeňoví zamestnanci budú musieť voľky-nevoľky za nezmenenú mzdu pracovať aj miesto azylantov, za čo ich znenávidia, čo bude dobrá zámienka čerpať eurofondy na integráciu, ktoré sa využijú samozrejme na celkom iný účel.

        Medzi žiadateľmi o azyl budú teroristi – nepravdepodobné, ak–tak jeden

Náboženstvo by malo byť o dialógu. Ak niekto používa monológ a hovorí tomu náboženstvo, tak to je problém. Ale načo by bola teroristovi slovenčina? So znalosťou angličtiny sa dá operovať bezmála na polovici tejto planéty a kým má anglická opytovacia veta prakticky totožný (striktný) vzorec ako arabská oznamovacia, slovenčina je nielen ťažká, ale aj veľmi špecifická. Je dobré znamenie, keď má azylant ambíciu naučiť sa slovensky slovom a písmom – doteraz som nepochopila, prečo džihádisti, ktorí nevedia čítať, vzdávajú česť vlajke s nápisom (škodoradostne si predstavujem, ako by som zvečera-dorána zmenila Allah je najväčší a Muhammad je jeho prorok za Allah je najväčší a Muhammad prašivý pes; a ak by to bolo stále arabským písmom, nevšimli by si rozdiel). Neprekážala by mi nová mešita, pokiaľ by nad vstupnou bránou nestál nápis Smrť neveriacim. Muslimovia totiž spravidla chrámy zdobia geometrickými útvarmi a kaligrafiou, ktorá je pre radového Slováka nezrozumiteľná, aj keď ju porovnáva so slovníkom. Aby sme si nekopli loptu do vlastnej brány, mala by všetky texty pre mešitu odobriť komisia pod prísnym dohľadom Vlády Slovenskej republiky, anagramy, homonymá /RiDŽLun=noha, RaDŽuLun=chlap/ a paronymá /LaBaNun=mlieko, LiBÁNun=žuvačka/ sú neprípustné.

        Voči azylantom treba byť empatický – nie je na to odpoveď

Mať chuť pomôcť neznamená vedieť ako a mať prostriedky alebo vedieť, kto prostriedky má a ako sa k nim dopracovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?