Ako si Úrad práce... predstavuje ochranu osobných údajov

Autor: Judita Vargová | 20.10.2015 o 10:59 | Karma článku: 3,83 | Prečítané:  283x

Pani Gabriela Olejníková, bytom Kúria 1, 949 07 Nitra, si 17. októbra 2012 vypísala (a zjavne aj podala) žiadosť o zaradenie do kurzu profesionálneho rodičovstva, v ktorej sa priznala k istým zaujímavým vlastníckym pomerom – 

povaha situácie mi nedovolila preveriť si ich: nemám dôvod mať jej údaje a nevyplýva mi zo žiadnej zmluvy povinnosť mlčať o týchto skutočnostiach – uvažujem, kto asi má k dispozícii moje.

/na mojom ročníku boli Darina, Elena, Helena, Jana, Kveta, Lenka, Ľuba, Maja, Marika, Martina, Renáta, Viera a na absolventskej praxi na matrike som bola predtým, nie potom/

18. decembra 2012 som vstúpila do kancelárie (č.dv. 505) v administratívnej budove na Štefánikovej 88 v Nitre. Úradníčka, na 90% ju viem stotožniť, mi najprv ukázala vyplnenú žiadosť menovanej G.O. so vzorkou jej podpisu, nemám eidetickú pamäť, potom z vyplnenej žiadosti urobila fotokópiu, ktorú mi darovala ošetrenú iba bielou páskou korekčného rolera, aby som vedela, aké skutočnosti treba do žiadosti uviesť, nakoľko nedisponovali bianko tlačivami, originál si podržala, nechala ma s tým akoby stieracím žrebom odísť. Šťastie, že sa údaje nedostali do rúk niekomu inému, napríklad najväčšiemu podvodníkovi Nitry Patrikovi B.

Keby menovaná bola fiktívna osoba, úradníčka by nemusela nič zatierať. Menovaná ma môže kedykoľvek kontaktovať, ak chce mať k predmetnému úniku papier, som veľmi ochotná dohodnúť si s ňou stretnutie na policajnej stanici, predložiť dôkaz a podrobne dosvedčiť, ako k úniku došlo.

        Ako si má úrad predstavovať ochranu osobných údajov

a) úradníčka mala záujemcovi na poznámkový papierik spísať požadované položky

b) úradníčka mala zatrieť osobné údaje na fotokópii a z toho urobiť fotokópiu

Úradníčka mi pravdaže nikdy nemala ukazovať vyplnenú žiadosť reálnej osoby, ako vzor by mali použiť vymyslené údaje fiktívnej osoby.

        Na margo profesionálneho rodičovstva

Dúfam, že riaditelia detských domovov majú vypracovanú metódu, ako svojim zverencom budú vysvetľovať, prečo sú ich spolužiaci jedináčikovia, kým zverenec sa o rodičovskú starostlivosť delí okrem šiestich vlastných potomkov rodičov s piatimi ďalšími zverencami

(od výkonu tohto povolania ma odradilo, ako ponižujúce muselo byť pre PhDr., keď som v jeho práci ja, Bc., našla chybu a ešte som ho aj donútila ju opraviť, akoby som sa uspokojila s prvostupňovým vzdelaním iba preto, aby som štvala Mgr. a Dr.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?